سوئیس

سوئیس

سوئیس
“تحصیل در سوئیس”

کشور سوئیس با توجه به شرایط رفاهی فوق العاده خود، شرایط مهاجرتی بسیار سختی نسبت به سایر کشور های دنیا دارا می باشد بنابراین شرایط تحصیل در سوئیس دشوار می باشد. کشور سوئیس با کمترین میزان جرم، جزء امن ترین کشور های دنیا محسوب می شود.

کشور سوئیس مناسب افرادی است که به صورت مقطعی و نه بصورت دائم قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپا را دارا می باشند. بیشتر بورسیه های تحصیلی کشور سوئیس در مقطع دکترا ارائه می شود ولیکن تعداد این بورسیه ها بسیار محدود است و شانس کمتری برای دریافت این بورسیه امکان پذیر است.

زبان تدریس

بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور سوئیس به زبان انگلیسی ارائه میشوند. موسسه آریانا پارس با توجه به تعداد زیاد پرونده های ارسالی به سفارت سوئیس و سابقه بسیار طولانی وکلای این موسسه در امر پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کشور سوئیس، طول دوره ی یادگیری زبان سوئیسی برای افراد مبتدی حدودا 6 تا 10 ماه تخمین میزند.

حق کار

دانشجویان مقطع دکترا کشور سوئیس مجوز کار در محدوده ای 30 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع در آمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد. حال این سوال مطرح میگردد که آیا هر کس می تواند در حین تحصیل خود، کار دانشجویی پیدا کند یا خیر ؟ پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است. ولیکن تجربه ارزشمند وکلای موسسه مهاجرتی آریانا پارس مبین این مطلب است که فقط به دلیل ویژگی های شخصی متفاوتی ( مثل عدم وفق پذیری با محیط ، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه ) می باشد.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در سوئیس برای دانشجویان به صورت میانگین بین 700 تا 900 یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکترا در کشور سوئیس می باشد.

اشتراک گذاری این مطلب: