اسپانیا

اسپانیا

اسپانیا
“تحصیل در اسپانیا”

با انتخاب تحصیل در اسپانیا از یک چیز می توانید مطمئن باشید: دوستانتان به شما حسودی خواهند کرد! اسپانیا یکی از بزرگترین کشورها در اروپا و همچنین یکی از بزرگترین مکان های گردشگری است که تا رشته کوه پیرین در شرق، دریای مدیترانه در جنوب، خلیج بیسکی در شمال و پرتغال در غرب گسترده شده است. اسپانیا به صورت مداوم در میان محبوب ترین مقصدهای توریستی جهان (مقام سوم در سال 2014 بر اساس آمار سازمان جهانی گردشگری) قرار داشته و سالانه جمعیت زیادی از گردشگران از این کشور دیدن می کنند.

دانشگاه های اسپانیا

دانشگاههای برتر اسپانیا که در لیست 300 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند عبارتند از:

دانشگاه بارسلونا – University of Barcelona
دانشگاه اتونوما مادرید – Universidad Autónoma de Madrid
دانشگاه اتونوما دی بارسلونا – Universitat Autónoma de Barcelona
دانشگاه کامپلوتنس مادرید – University Complutense Madrid
دانشگاه ناوارا – University of Navarra
دانشگاه پمپی فابرا – Universitat Pompeu Fabra

شهرهای دانشجویی اسپانیا

مادرید – Madrid
بارسلونا – Barcelona
والنسیا – Valencia
گرانادا – Granada
سویا – Seville

هزینه تحصیل در اسپانیا

تحصیل در دانشگاههای دولتی اسپانیا تقریباً رایگان می باشد (سالی 500 تا 700 یورو) ولی دانشگاههای خصوصی اسپانیا شهریه بیشتری دریافت می کنند. هزینه تحصیل در اسپانیا در مقاطع مختلف به صورت میانگین به این ترتیب می باشد:
مقطع کارشناسی: 3000 تا 4000 یورو در سال
مقطع کارشناسی ارشد: 2000 تا 4000 یورو در سال
مقطع دکترا: 500 تا 700 یورو در سال

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا علیرغم توریستی بودن این کشور در مقایسه با دیگر همتایان اروپایی خود پایین تر می باشد و به طور میانگین 500 تا 600 یورو برای مخارج ماهانه یک فرد کافی می باشد. هزینه اسکان عمده ترین قسمت هزینه زندگی در اسپانیا می باشد که برای یک واحد آپارتمان یک خوابه با احتساب آب،، برق و گاز در مناطق دانشگاهی شهرهای مانند بارسلون در حدود 200 تا 300 یورو است. همچنین دانشجویان می توانند با زندگی در خوابگاههای دانشجویی تا حدودی مخارج خود را مدیریت نمایند. خرج خورد و خوراک و رفت آمد یک فرد نیز به صورت میانگین در ماه در حدود 150 تا 200 یورو تخمین زده می شود.

اشتراک گذاری این مطلب: