روسیه

روسیه

روسیه
“تحصیل در روسیه”

روسیه بزرگترین کشور در جهان است که از دو اقلیم پهناور و یازده ناحیه تشکیل شده است. مرزهای پهناور این کشور دربرگیرنده جنگل ها و کاخ های فراوان، قله های بلند، فلات های وسیع، شهرهای سرد، مردمی با روحیه قوی و شرکتهای تراز اول می شود. از نظر فرهنگی، روسیه کشوری است که در ادب و هنر جز بهترین ها بوده و با داشتن نویسندگان همچون لئوتولستوی،بولگاکوف، دوستویسکی و نابوکوف شهرت یافته است. تحصیل در روسیه دارای سیستمی قوی و پویا است که درباره توسعه دانشگاه هایش و گسترش حمایت از تحقیقات با کاربردهای ملی اهمیت زیادی قائل می باشد. دانشگاه های روسیه

در دهه اخیر، تحصیلات عالی در روسیه دستخوش تغییرات فراوان شده است به طوریکه 6.3 میلیارد دلار در بین سال 2011 و 2015 برای بروز شدن امکانات و ابزارهای فنی در دانشگاه های روسی و آموزش تخصصی برای استادان دانشگاه اختصاص داده شده است.

روسیه در سال 2003 عضو قرارداد بولونیا شد تا سیستم تحصیلی خود را با کشورهای اروپایی همسان سازی کند و در حال حاضر تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی 4 ساله و در رشته های تخصصی 5 ساله می باشد.

21 دانشگاه از دانشگاه های روسیه در رنکینگ QS درسال 2015 حضور دارند که از این تعداد 5 دانشگاه در لیست 400 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. روسیه همچنین در رنکینگ QS در محدوده اروپا و آسیای مرکزی EECA دارای حضور پر رنگی می باشد میباشد و 48 دانشگاه روسی در بین 150 دانشگاه برتر EECA قرار دارند که این امر تحصیل در روسیه را برای متقاضیان بین المللی به گزینه ای جذاب تبدیل کرده است.

شهر های دانشجویی روسیه

– مسکو Moscow
– سنت پترزبورگ Saint Petersburg
– تومسک Tomsk

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه در رشته های مهندسی و غیر پزشکی 3000 تا 5000 دلار و هزینه تحصیل پزشکی در روسیه در دانشگاههای دولتی روسیه به صورت میانگین 4000 تا 5000 دلار در سال می باشد اگرچه این مقدار در دانشگاههای خصوصی 10.000 تا 12.000 دلار در سال است.

هزینه زندگی در روسیه به نسبت اکثر کشورهای اروپایی نسبتاً ارزانتر است و مخارج زندگی یک دانشجو شامل اسکان، خورد و خوراک، رفت و آمد و … در حدود 6000 تا 7000 دلار در سال می باشد. همچنین دانشجویان خارجی اجازه کار (10 ساعت در مقطع کارشناسی و 20 ساعت در مقطع ارشد درهفته) دارند.

اشتراک گذاری این مطلب: