نروژ

نروژ

نروژ
“تحصیل در نروژ”

نروژ به خاطر کوه ها، حاشیه خلیجی، دریای تاریخی، زندگی ساحلی منحصر به فرد، تابش نور خورشید در نیمه شب در طول ماه های تابستان و عملکرد درخشان در بازی های المپیک زمستانی شناخته شده است. تحصیل در نروژ همچنین یک انتخاب محبوب برای تحصیلات بین المللی می باشد که امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر در اروپا را فراهم می کند.

به علت وجود منابع نفت و گاز دریایی، نروژ دارای رتبه چهارم درآمد سرانه در جهان و دارای یکی از بالاترین استانداردهای زندگی می باشد. این کشور عضو بسیاری از سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل متحد، ناتو، شورای اروپا و شورای نوردیک، سازمان تجارت جهانی و OECD است. این کشور با وجود اینکه عضویت کامل در اتحادیه اروپا را رد کرده است همچنین بخشی از منطقه شنگن بوده و روابط نزدیک با آمریکا و اتحادیه اروپا (EU) را حفظ کرده است.

دانشگاه های نروژ

تحصیل در نروژ در دانشگاه های دولتی و خصوصی انجام می شود. 4 دانشگاه در نروژ در رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال 2018 قرار دارند که همه آنها، دانشگاه های دولتی هستند. دانشگاه اسلو University of Oslo با رتبه 142 جهانی، دانشگاه برگن University of Bergen با رتبه 164 جهانی، دانشگاه علم و فناوری نروژ Norwegian University of Science and Technology با رتبه 259 جهانی و دانشگاه ترومسو دانشگاه شمالی نروژ University of Tromsø با رتبه 367 جهانی.

شهرهای دانشجویی نروژ

اسلو – Oslo
برگن – Bergen
ترومسو – Tromsø
تروندهایم – Trondheim
کریستین سان – Kristiansand

هزینه تحصیل در نروژ

هزینه تحصیل در نروژ برای دانش آموزان بومی و بین المللی رایگان است و وزارت آموزش و پژوهش نروژ عهده دار این هزینه ها و به طور کلی هزینه آموزش و پرورش است.

هزینه زندگی در نروژ به نسبت دیگر کشورهای اروپایی مقداری بیشتر بوده که این موضوع به دلیل کیفیت بالای زندگی در نروژ است که برای یک فرد در ماه به صورت میانگین بین 800 تا 1000 یورو می باشد که شامل هزینه اسکان و خوابگاه و همچنین خورد و خوراک و رفت و آمد می شود. به منظور بدست آوردن یک کار پاره وقت حین تحصیل در نروژ، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا یک مجوز کار نیاز دارند و بر طبق آن دانشجویان بین المللی مجاز به 20 ساعت کار در هفته خواهند بود

اشتراک گذاری این مطلب: