مالزی

مالزی

مالزی
“تحصیل در مالزی”

“تحصیل در مالزی همچنین برای هموطنان ایرانی که خواهان تحصیل در یکی از کشورهای با کیفیت آسیایی هستند می تواند گزینه مناسبی باشد. در این قسمت به معرفی شرایط تحصیل در مالزی، دانشگاه ها و شهرهای دانشجویی این کشور می پردازیم.

برنامه توسعه آموزش عالی در مالزی در راستای توسعه پردیس های بین المللی وابسته به دانشگاه های خارجی است که به عنوان مثال به پردیس های دانشگاه ناتینگهام از بریتانیا و دانشگاه موناش از استرالیا میتوان اشاره کرد. سرمایه گذاری به منظور جذب دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مالزی را می توان در توسعه شهر جدید EduCity در Johor در نزدیکی سنگاپور میتوان دید. تا سال 2018 این شهرک تاسیس خواهد شد و دانشگاه های معتبری همچون University of Reading و University of Southampton و Newcastle University Medicine از انگلستان و Maritime Institute of Technology از هلند و دانشگاه خصوصی Raffles University از سنگاپور و دانشکده هنر های سینمایی University of Southern California به تاسیس پردیس در این شهرک خواهند پرداخت. در حالی که دانشگاه های خارجی با شتاب زیادی در حال ارتقا سطح کیفی آموزش عالی مالزی میباشند دانشگاه های بومی این کشور نیز نباید نادیده گرفته شوند.

شهریه تحصیل در مالزی

شهریه های تحصیلی در دانشگاه های خصوصی و پردیس های بین المللی از یکدیگر متفاوت بوده و به طور کلی شهریه تحصیل در مالزی از بسیاری از کشور های دیگر جهان ارزان تر است و به طور متوسط 4000 دلار سالانه میباشد. به عنوان مثال برترین دانشگاه مالزی با نام مالایا شهریه ای معادل 1647 دلار برای دانشجویان بین المللی در سال دارد.

گرچه شهریه ها در پردیس های بین المللی بیشتر است اما در مقایسه با رقبای خارجی خود بسیار ارزان تر هستند. به عنوان مثال، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته علوم کامپیوتر در شعبه مالزی دانشگاه موناش 9222 دلار در سال است، در حالیکه برای تحصیل در دانشگاه اصلی موناش در استرالیا همین شهریه بیش از دو برابر معادل23297 دلار میباشد.

هزینه زندگی در مالزی

هزینه زندگی در مالزی برای دانشجویان بین المللی بین یک و نیم تا دو میلیون تومان در ماه برای خوراک، حمل و نقل و اسکان میباشد. این هزینه در مقایسه با بسیاری دیگر از کشور ها بسیار اندک میباشد. لازم به ذکر است که دانشجویان بین المللی قادر به اشتغال در اینجا نیستند و فقط در ایام تعطیلی و بین دو ترم اجازه کار دارند و این مدت محدود به بیست ساعت در هفته است”

اشتراک گذاری این مطلب: