فرانسه

فرانسه

فرانسه

فرانسه
“تحصیل در فرانسه”

فرانسه همواره به یاد آورنده مواردی است که در ذهنها ماندگارند از جمله تنوع فرهنگی و سابقه تاریخی شهرها، ذائقه غذایی متفاوت، مناظر دیدنی و جذاب، کوه های ناهموار و جنگلهای سرسبز، سواحل طلایی و دریاهای لاجوردی، مراتع سرسبز و رودخانه های بزرگ که برای سلیقه هر فرد ایده آل می باشد. همین موضوع یکی از دلایل انتخاب تحصیل در فرانسه به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی می باشد.

شاید در تصور شما فرانسه به عنوان کشوری با پیشینه علمی و هنری درخشان باشد اما به یاد داشته باشید این کشور زادگاه متفکرانی مانند رنه دکارت و ژان پل سارتر، نویسندگانی مانند مارسل پروست و آلبرت کامو، فیلمسازانی مانند ژان لوک گدار و ژان رنوار و هنرمندانی مانند کلود مونه و پل سزان است که در کنار این نام ها می توانیم به گروهی دیگر از دانشمندان، ریاضی دانان و سایر محققان را اضافه کنیم.

تحصیل در فرانسه به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود و در این قسمت سعی میکنیم به اختصار به بررسی شرایط تحصیل در فرانسه بپردازیم.

دانشگاه های فرانسه

تعداد محدودی از کشورها هستند که به اندازه فرانسه در تحقیقات و آموزش و پرورش سرمایه گذاری مینمایند و این امر در رده بندی جهانی دانشگاه ها در سال 2015-2014 کاملا مشهود است و 41 دانشگاه و موسسه فرانسوی در این رده بندی قرار دارند و 11 دانشگاه در بین 250 دانشگاه برتر نیز میباشند.

دو دانشگاه برتر ملی این کشور عبارتند از

دانشگاه Ecole Normale Supérieure
دانشگاه Ecole Polytechnique ParisTech در پاریس
که به ترتیب در رده های 23 و 40 جهان میباشند.

علاوه بر 41 دانشگاه ها فرانسه که در رتبه بندی جهانی دانشگاه های QS قرار دارند، فرانسه نیز به دارا بودن مدارس کسب و کار تخصصی شناخته شده است. گرچه در رتبه بندی جهانی به دلیل تمرکز بر یک رشته خاص قرار نگرفته اند اما دارای شهرت جهانی فراوانی می باشند.این موسسات عبارتند از: ESCP Europe و ESSEC Business School و HEC Paris and INSEAD.

لازم به ذکر است که شهریه های دانشگاهی در فرانسه جزو کمترین شهریه های دنیا بود بنابراین با تحصیل در فرانسه فرصت تحصیل در یک موسسه آموزشی معتبر با هزینه مقرون به صرفه را دارید که همچنین موقعیت یادگیری زبان بین المللی فرانسه را نیز برای شما دربر خواهد داشت.

شهر های دانشجویی فرانسه

پاریس
لیون
تولوز
مون پلیه
لیل

اشتراک گذاری این مطلب: