فنلاند

فنلاند

فنلاند

فنلاند
“تحصیل در فنلاند”

برای صحبت درباره تحصیل در فنلاند باید فراتر از چارچوب های معمول را در نظر گرفت. تحصیل در فنلاند برای کودکان از 7 سالگی آغاز می شود و تا مقاطع بالاتر خبری از امتحان و تکلیف نیست! در عین حال دانش آموزان فنلاندی در مقایسه با همتایان بین المللی خود در امتحانات نمرات درخشانی کسب می کنند. به علت وجود زبان انگلیسی در سیلابس درسی مقاطع اولیه تحصیل در فنلاند ، اکثر مردم از دانش قابل قبولی از زبان انگلیسی برخوردار هستند.

هلسینکی – فنلاند

در حال حاضر 12000 دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در فنلاند می باشند که شامل دانشجویان مهمان و دانشجویان ثابت می شوند. برای پذیرش در دانشگاه های فنلاند باید در دوره زمانی نوامبر تا ژانویه اقدام به ارسال مدارک و اخذ پذیرش نمود و کلاسها در ترم پاییز (سپتامبر تا دسامبر) آغاز می شوند. در برخی از مراکز پلی تکنیک می توان برای ترم بهار در ماه آگوست و سپتامبر اقدام نمود ولی فقط برای چند رشته خاص این کار امکان پذیر می باشد.

همچنین پس از تایید مدارک ممکن است که برای ورود به دانشگاه در امتحان ورودی شرکت نمایید.

دانشجویان خارجی برای تحصیل به زبان انگلیسی در فنلاند باید مدرک آیلتس با نمره 6.5 به بالا داشته باشند.

تاریخ شروع کلاس ها

در فنلاند دانشگاه ها معمولا دو تاریخ مشخص برای ثبت نام و شروع کلاس ها دارند،
این تاریخ ها به شرح زیر میباشند:
شهریور ماه -October Intake که تا پایان خرداد هر سال آخرین زمان ارسال مدارک به دانشگاه برای ورودی شهریور است.
بهمن ماه -February ّIntake که تا پایان آبان هر سال آخرین زمان ارسال مدارک به دانشگاه برای ورودی بهمن است.

هزینه تحصیل در فنلاند

هزینه تحصیل در فنلاند تا پاییز سال 2017 برای تمام دانشجویان رایگان بود ولی از این تاریخ به بعد با توجه به سیاست گذاری های جدید دولت فنلاند، دانشجویان خارجی باید برای تحصیل در فنلاند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شهریه ای معادل 8000 تا 12.000 یورو در سال پرداخت کنند. تحصیل در مقطع دکترا همچنان رایگان بوده و دانشجویان این مقطع از حقوق سالیانه نیز برخوردار می شوند.

برای هزینه زندگی در فنلاند برای اسکان در آپارتمان یک خوابه 400 تا 600 یورو، برای خورد و خوراک 100 تا 200 یورو و برای رفت و آمد 50 دلار در ماه باید در نظر گرفت. به صورت کلی هزینه زندگی در فنلاند برای یک دانشجو 700 تا 1000 یورو در هر ماه می باشد که تا حدود زیادی به شهر و محل اقامت دانشجو بستگی دارد.

اشتراک گذاری این مطلب: