انگلستان

انگلستان

انگلستان

انگلستان
“تحصیل در انگلستان”

تحصیل در انگلستان:

برای اخذ پذیرش و تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی برای کالج ها و دانشگاه ها، سیستم متمرکز پذیرش دانشگاهی – UCAS وجود دارد. این سیستم تا حدودی مشابه سیستم انتخاب رشته برای قبولی دانشگاه در ایران است.
سیستم آموزش عالی در انگلستان بسته به قانون ایالتی در هر بخش (منظور: انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی) و با توجه به شباهت کلی ، تفاوت های نیز با یکدیگر دارند. مقطع کارشناسی در انگلستان مجموعاً 3 سال به طول می انجامد، اگر چه در اسکاتلند به مانند مقطع کارشناسی در ایران، 4 ساله است. برای تحصیل در انگلستان در بعضی از دانشگاه های انگلستان دوره های کارشناسی 2 ساله که بصورت فشرده طراحی شده اند نیز ارائه می شود. همچنین دوره هایی مشابه فوق دیپلم در ایران هستند که 1 و 2 ساله بعنوان دوره های مقدماتی یا Foundation توسط دانشگاه های انگلستان ارائه میشوند و بسیار مورد استقبال دانشجویان است.

پذیرش تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های انگلستان معمولا به دو دسته تقصیم می شود:

پذیرش مشروط یا Conditional Offer : این نوع پذیرش ، مشروط به ارائه مدارک مورد نیاز (مثلا: مدرک زبان انگلیسی با نمره مورد نظر دانشگاه یا پروپوزال و یا …) به دانشگاه برای قطعی شدن ثبت نام دانشجو می باشد.
پذیرش غیر مشروط یا Unconditional Offer : در این نوع پذیرش شما قطعا تمام شرایط دریافت پذیرش را احراز نموده اید و در صورت انجام امور مالی، صندلی خود در دانشگاه را رزرو کرده اید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان:

ترجمه رسمی ریز نمرات بهمراه دانشنامه
انگیزه نامه تحصیلی -Statement Of Purpose
اصل مدرک زبان انگلیسی (IELTS )
رزومه (CV) سوابق کاری و تحصیلی متقاضی
پورتفولیو –Portfolio رشته های هنر، عکاسی و امثال این
هزینه فرم ثبت نام – Application fee در برخی دانشگاه ها فقط

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان بسته به ملیت دانشجویان متفاوت است. مثلا دانشجویان کشور های عضو اتحادیه اروپا به مانند دانشجویان انگلیسی باید شهریه پرداخت کنند. در صورتی که دانشجویان کشور های دیگر باید شهریه های متفاوتی نسبت به آنها پرداخت کنند. هزینه تحصیل در انگلستان در مناطق مختلف نیز متغیر است (معمولا در مراکز تحصیلی واقع در شهر های کوچک، به مراتب ارزان تر است). در زیر به بررسی میزان شهریه در قسمت های مختلف انگلستان در مقاطع مختلف می پردازیم

اشتراک گذاری این مطلب: