دانمارک

دانمارک

دانمارک
“تحصیل در دانمارک”

آیا میخواهید در یک کشور اروپایی با سطح زندگی کیفی بالا تحصیل کنید؟ یک کشور سبز و تمیز؟ نظرتان درباره دوچرخه سواری به جای اتوبوس سوار شدن تا دانشگاه چیست؟ اگر چنین مواردی برای شما جذاب است چرا تحصیل در دانمارک را در نظر نمی گیرید؟

در این مطلب قصد داریم شرایط تحصیل در دانمارک را مورد بررسی قرار دهیم.

دانمارک بین دروازه های شمالی و غربی اروپا واقع شده و کشور تقریبا کوچکی است، ولی مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان بین المللی به شمار می آید. 5 دانشگاه از 8 دانشگاه دانمارک در رنکیگ دانشگاه های جهانی QS جزو 400 دانشگاه اول هستند همچنین در سال 2014/2015 دانشگاه کپنهاگ در رتبه 45 این رنکینگ قرار دارد.

هزینه تحصیل در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا رایگان است ولی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا شهریه ها نسبتاً ناچیز هستند. بیشتر دوره ها به زبان دانمارکی تدریس می شوند (به ویژه در مقطع کارشناسی) ولی در صورت تمایل می توانید برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی و آلمانی هم پیدا کنید.

دانشگاه های دانمارک

دانشگاه کپنهاگ – University of Copenhagen
دانشگاه آرهوس – Aarhus University
دانشگاه فنی دانمارک – Technical University of Denmark
دانشگاه جنوبی دانمارک – University of Southern Denmark
دانشگاه آلبورگ – Aalborg University

شهر های دانشجویی دانمارک

دانمارک علاوه بر اینکه بارها جزو رده بندی کشورهایی با بالاترین کیفیت زندگی و شادترین مردم قرار گرفته، به خاطر شهر های زیبا ، غذاهای فوق العاده (خصوصا کپنهاگ که پر از رستوران های ستاره دار است)، طراحی های خلاقانه، سینماها ی با کیفیت و خطوط ساحلی جالب در دنیا شناخته شده است.

کپنهاگ – Copenhagen
آرهوس – Aarhus
ادنز – Odense
آلبورگ – Aalborg

هزینه تحصیل در دانمارک

برای تمامی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا پرداخت شهریه دانشگاه اجباری است که به طور میانگین 6000 تا 16000 یورو سالانه می باشد. همچنین برخی دانشگاه های دانمارک بورسیه های متنوع برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

دانمارک یکی از گرانترین کشورهای اروپا برای زندگی به شمار می رود و هزینه سالیانه زندگی یک دانشجو شامل اسکان، خورد و خوراک، رفت و آمد، پوشاک و غیره در حدود 7000 تا 9000 یورو می باشد

اشتراک گذاری این مطلب: