قبرس

قبرس

قبرس
“تحصیل در قبرس”

تحصیل در قبرس را می توان یکی از گزینه های ایده آل برای متقاضیان محسوب کرد زیرا دانشجویان بین المللی تحصیلات با کیفیتی را در یک محیط دوستانه و امن با هزینه ای مقرون به صرفه تجربه خواهند کرد.
در طی 10 سال گذشته تعداد دانشجویان بین المللی که تحصیل در قبرس را انتخاب می کنند به سرعت افزایش یافته است. ارتباط بین دانشجویان خارجی و قبرسی ممکن است در نهایت به ارتباطات تجاری و فرهنگی بین کشورها منجر گردد. قبرس می تواند استاندارد های تحصیلات عالی را به بهترین نحو ارائه بدهد و دانشجویان را به دانش و مهارت هایی که برای ورود به بازار کار به آنها نیاز دارند، مجهز گرداند. آب و هوایی مدیترانه ای خوشایند و ساحل های شنی زیبا می تواند تجربه خوبی در حین تحصیل در قبرس برای شما به وجود آورد.

حدود 8000 دانشجوی بین المللی به دلایلی مانند آب و هوای خوب و فرهنگ دوستانه که مکمل کیفیت آموزشی است، جامعه دانشجویی چند ملیتی، هزینه زندگی مناسب و نرخ جرایم پایین برای تحصیل در قبرس به این کشور زیبا سفر می کنند.

هزینه تحصیل در قبرس

دانشگاه های دولتی اغلب ارزان تر نسبت به دانشگاه های خصوصی است. شهریه تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد عموماً نسبت به کشورهای اروپایی کمتر است.
شهریه دانشگاه های قبرس به صورت میانگین
در مقطع کارشناسی 2500 تا 3500 دلار برای هر ترم،
برای مقطع کارشناسی ارشد در حدود 2500 دلار برای هر ترم و
8000 تا 10000 دلار برای رشته های پزشکی و داروسازی در هر ترم می باشد.

خوابگاه های خارج از دانشگاه

آپارتمان های خصوصی عموماً در یک محله آرام در نزدیکی دانشگاه واقع شده اند. در یک ساختمان دانشجویی معمولاً واحدهای یک خوابه و دو خوابه وجود دارد که متقاضیان در صورت تمایل می توانند خانه به صورت مستقل اجاره کنند. هر آپارتمان دارای ناهار خوری، پذیرایی، سرویس بهداشتی و آشپزخانه اختصاصی می باشد که با تخت های یک نفره و میز و قفسه کتاب، میز ناهار خوری، کمد دیواری و صندلی مبله شده اند. همچنین آپارتمان ها دارای سیستم های گرمایشی و سرمایشی هستند. هزینه زندگی در خارج از دانشگاه برای 12 ماه عموماً بین 3000 تا 5000 یورو است.

آپارتمان مستقل

اگر نمی خواهید در واحد های مسکونی کالج یا دانشگاه اقامت کنید می توانید از دفتر امور دانشجویی لیست خانه هایی که در همان نزدیکی است بگیرید. هزینه یک آپارتمان مبله بین 400 تا 500 یورو در هر ماه است.شما باید یک قرار داد 12 ماهه ببندید و علاوه بر هزینه اجاره ماهیانه هزینه آب وبرق و تلفن هم بپردازید

اشتراک گذاری این مطلب: