بلژیک

بلژیک

بلژیک
“تحصیل در بلژیک”

دلایل بسیاری برای تحصیل در بلژیک وجود دارد از جمله: دانشگاه های معتبر جهانی، دسترسی به ارتباطات بین المللی، شهرهای مشهور چند فرهنگی و چند زبانه، غذاهای منطقه ای و خاص، ییلاق زیبا و کیفیت بالای زندگی و در نهایت شیرین های مشهور بلژیکی.

پایتخت کشور بلژیک شهر بروکسل است و این شهر حتی بیشتر از واشنگتن روزنامه نگار و سفیر دارد زیرا مقر بسیاری از سازمان ها و کسب و کار های بین المللی است.

همچنین مراکز آموزشی بلژیک از شهرت و اعتبار بین المللی در کنار رتبه عالی در رنکینگ دانشگاه های جهان برخوردار هستند. در مجموع هفت دانشگاه کشور بلژیک در رده بندی QS در جمع 300 مرکز دانشگاهی برتر جهان قرار دارند که شش دانشگاه در جمع 200 دانشگاه برتر جهان هستند. برترین دانشگاه این کشور دانشگاه کاتولیک لوون Katholieke Universiteit Leuven در رتبه 77 جهان میباشد.
دانشگاه های بلژیک
سیستم آموزش عالی در بلژیک توسط دو سیستم زبانی غالب در کشور: فلاندرز و فرانسوی مدیریت میشود و معمولا دانشجویان آلمانی زبان که برای تحصیل در بلژیک به این کشور سفر می کنند در دوره های به زبان فرانسوی شرکت مینمایند. در کنار این دو زبان برنامه هایی به زبان انگلیسی برای تحصیل در بلژیک نیز ارائه میشود. مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد را می توان با شرکت در کالج ها و دانشگاه در بلژیک کسب نمود، در حالی که دکترا تنها توسط دانشگاه ها صادر میشود.

شهرهای دانشجویی بلژیک:

بروکسل – Brussels
لوون – Leuven
لوگ – Liège
جنت – Ghent

هزینه تحصیل در بلژیک

تحصیل در دانشگاههای دولتی بلژیک تقریباً رایگان (400 تا 800 یورو در سال) می باشد اگرچه دانشجويان بين المللى خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در بلژيك هنگام ثبت نام نياز به پرداخت هزینه بیشتر داشته باشند که مقدار آن به موسسه انتخابى و مقطع تحصيلى بین 4000 تا 8000 یورو در سال می باشد.

خوابگاه دانشجویی در بلژيك به سهولت براى دانشجويان بين المللى در دسترس مي باشد. اگر مايل به اجاره آپارتمان شخصى هستيد اغلب ضرورى است كه قرارداد يك ساله امضا كنيد كه برای اجاره ماهانه ميتوان انتظار داشت بين ١٥٠ تا ٤٠٠ يورو ( ٤٠٠ تا ٥٤٠ دلار امريكا ) پرداخت كنيد. به صورت کلی هزینه زندگی در بلژیک برای دانشجو 7000 تا 9000 یورو در سال تخمین زده می شود که با در نظر گرفتن امکان کار دانشجویی می توان تا بخشی از آن را با کار کردن در بلژیک پوشش داد

اشتراک گذاری این مطلب: