بلاروس

بلاروس

بلاروس
“تحصیل در بلاروس”

تحصیل در بلاروس یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی است که قصد تحصیل با کیفیت با هزینه مقرون به صرفه در اروپا دارند، محسوب می شود. در حال حاضر هزاران دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل در بلاروس هستند و این تعداد هر ساله افزایش می یابد.

جمهوری بلاروس با جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر در شرقی ترین قسمت اروپا واقع شده است و در غرب با لهستان، در شمال غربی با لیتوانی، در شمال با لتونی، در شمال شرق و شرق با روسیه و در جنوب با اوکراین هم مرز است. پایتخت بلاروس شهر مینسک با جمعیت 1.8 میلیون نفر است که پایتخت سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی کشور می باشد.

شرایط تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس از کیفیت مناسبی برخوردار است. دانشگاه های بلاروس و دیگر مراکز آموزش عالی به طور وسیع با امکانات آموزشی در تناسب با استانداردهای مدرن تجهیز شده اند. مراکز آموزش عالی در بلاروس عبارتند از دانشگاههای دولتی و خصوصی و همچنین دانشگاههای پزشکی، فنی و تکنولوژی. رشته پزشکی در بلاروس از کیفیت خوبی برخوردار است. بیشتر از هزاران رشته در دانشگاه های بلاروس و مراکز آموزش عالی این کشور ارائه می شوند.

هزینه تحصیل در بلاروس

با توجه به ارزانتر بودن تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی میانگین هزینه تحصیل در بلاروس در مقاطع مختلف به شرح زیر می باشد:
– دوره 9 ماهه پاتفک (به زبان روسی): 2500 دلار برای رشته های غیر پزشکی و 3500 دلار برای رشته های پزشکی
– دوره 9 ماهه پاتفک (به زبان انگلیسی): 4500 دلارتحصیل در بلاروس
– مقطع کارشناسی: 1500 تا 2000 دلار هر ترم
– مقطع کارشناسی ارشد: 1700 تا 2500 دلار هر ترم
– مقطع دکترا: 2000 دلار هر ترم
– رشته پزشکی (به زبان انگلیسی): 5000 دلار در سال
– رشته پزشکی (به زبان روسی): 4000 دلار در سال
– رشته دندانپزشکی (به زبان انگلیسی): 5500 دلار در سال
– رشته دندانپزشکی (به زبان روسی): 5000 دلار در سال
– رشته داروسازی (به زبان روسی): 3500 دلار در سال

اشتراک گذاری این مطلب: